INNOVATIVE NON-TRAUMATIC TECHNOLOGY OF PRODUCING HIGH-YIELD SEEDS OF DIFFERENT AGRICULTURAL CROPS BY FRACTIONALLY SEPARATION

The main aim of the company Fadeev Agro is the introduction and using of sparing technologies for processing and preservation of different crops on the way to combine drills. There are no prototypes in the world of this equipment, which created by Associate Professor, PhD Leonid Fadeev.

Non-traumatic technology of producing seeds by fractionally separation allows to select from all seeds the most high-yielding seeds and significantly increases productivity while maintaining soil fertility.

The technology is based on such principles like:

eliminate the seeds injury at all stages of processing

seed calibration takes into account their performance, that means Seeds are calibrated by volume

seeds separation by density is made only by fractionally separation

seed pre-treatment process involves separate application of drugs to protect against pests and diseases, as well as application of microbial drugs

LTD “Factory “Fadeev Agro” manufactures the complete processing cycle, autonomous modules of seed cleaning after combine-harvester, separation by density; modules of seeds calibration, separation of seed density; modules of pre-processing seeds. All modules placed separately from the whole complex, allowing to easily clean them after changing crops.

Non-traumatic fractional technology makes it possible to provide a good yield of strong seeds, far exceeding the existing standards in terms of seed quality. This technology will give you a very good profit, it will help you to reduce the seeding rate and save on agricultural technology, but the most importantly, this technology give you a high yield!

Подробное описание используемых технологий размещено в разделе Книги.

Отзывы о технологии

Дуже часто принципові винаходи для сільгоспвиробництва роблять фахівці з інших галузей. Можливо через те, що буденщина, напрацьований ритм стає шорами. Очевидно, для прориву у технологічних підходах потрібно подивитися на процес збоку, проявити нестандартність мислення. Наприклад, у Німеччині збирають огірки за допомогою дуже зручних спеціальних платформ, які навішуються на трактор, наче крила. Їх винайшов авіаційний конструктор, а овочівники із вдячністю користуються вже 40 років. Те саме, здається, відбулося із щадними технологіями Леоніда Фадєєва. Його решета не стандартної форми, цілі комплекси для калібрування та до обробки насіння – результат винаходу людини, яка більшість свого життя працювала над конструкціями для космосу.

Від самого початку підприємство укомплектоване обладнанням системи Фадєєва. «Це не просто система підготовки насіння за допомогою гравітаційного столу, нової конструкції решет. Після її застосування треба змінювати економіку, систему господарювання, мислення керівників, менеджерів», – вважає пан Винничук.

Справді, на перший погляд, комерція тут не зовсім вигідна. Після до обробки, калібрування виробник отримує меншу кількість продукту, посівний матеріал здорожчав. Зате все неякісне, мало потенційне насіння вибракувано.

Так витрати ж компенсуються якістю, прибавкою врожаю, – нібито підказує звичайна логіка.

«Але того врожаю ще треба дочекатися, тоді як витрати понесені вже сьогодні, – парирує виробничник. – До того ж, під більш якісне насіння господарство мусить поступово адаптувати весь технологічний процес. Наприклад, зменшувати норму висіву, бо відібране, відкаліброване насіння дає дружніші сходи. Ми ж позбуваємося внутрішньовидової конкуренції, коли слабша рослина конкурує із більш розвиненою. Слабких не має зовсім і сильним ніхто не завадив – усі ростуть однаково гарно. Рівномірніші сходи дають можливість звичайні засоби, гербіциди, ЗЗР використовувати ефективніше, обирати більш оптимальні терміни, не так пригнічувати рослини. Потрібні зміни після ретельних, прискіпливих спостережень. За звичною схемою не попрацюєш. Агроном мусить змінювати свідомість».

Богдан Винничук, агроном, СФГ «Сонячний настрій»

Про систему Леоніда Фадєєва знав давно, читав, зустрічав на виставках. Та все якось руки не доходили. Але у 2012-му припекло остаточно: дуже нерівномірно достигала соя в усьому регіоні. Частина пересохла на корню, інша зеленіла. під час обмолоту половина постріляла, решту побило на половинки. Стара, ще радянська техніка не чистить, не доводить до кондиції, звичайні решета позабивалися, їх заклинило. Висівали по 200 кг/га, повно перевитрат.

Побиваючись над нещасними соєвими половинками, пригадав господар про відбір та калібрування насіння, про щадну технологію Фадєєва. Зателефонував до Харкова. Леонід Васильович просто сказав брати із собою кілограм 150 своєї сої і приїздити – мовляв, на місці все одразу і побачиш.

«Я тільки побачив своє насіння після калібрування і вже все зрозумів, – згадує Володимир Якович. – Одразу спартанці згадалися, які жорстко відбирали воїнів ще з раннього дитинства: слабкому не місце на полі бою – така сувора правда життя, закон природи. Серед тварин те саме: слабке поросятко не виживає, бо прудкіші відштовхують кволе, а то й забивають. Як ми досі допускали конкуренцію серед насіння, сам дивуюся. Все змішане висівали: хто як зійшов, слабке позадушувалося, деякі ледь-ледь сопуть. Та й найсильніше притомилося, бо витратило сили на ту безглузду боротьбу. Фадєєвська технологія розділяє насінини не просто за розміром, а й за виповненістю. На виході маємо не тільки більші за об’ємом, але й найважчі зернини, тобто кращі з кращих».

Мокляк демонструє зразки свого ячменю «Водограй» по 60,7 г. Сьогодні отримав дані з місцевої насіннєвої станції. На їхніх дослідних ділянках вага 1000 зерен ярового ячменю – 42-43 г. Соя після підготовки на пневмовібростолі показує 208 г за середніх 130-145, яра пшениця – 57 г.

Завдяки підготовленому насінню отримав потужні сходи – стрункі, з гарним листям. Зійшли дружньо, чи не в одну секунду. Дивився на сусідські і бачив разючу різницю. Правда, використати увесь потенціал завадила посуха. Отримав ячменю по 38 ц/га. Сусіди переважно по 20, дехто до 30. Наукових висновків поки що не може робити, але картина очевидна. Спостерігатиме і далі. Вже трохи підкоригував норму висіву, скажімо, на ячмені з 4,5-6 млн/га до 4,8-5. Крупним і важким насінням не натішиться.

Володимир Мокляк, директор СФГ «Дослідне», кандидат с/г наук

Всю кукурудзу калібрує на лінії Фадєєва, яка не травмує зернину. За 3 роки роботи переконався, що фадєєвський підхід до калібрування – простий, зрозумілий і ефективний. А головне – дає потрібну якість на виході.

«Принцип калібрування насіння в усьому світі однаковий. Чому масово не застосовується у нас?» – Михайло Володимирович не довго шукає відповідь на це запитання: «Всюди рушіями є дві очевидні речі: приватна власність і конкуренція. Взяти до прикладу такі відомі заводи, як той же Джон Дір. Він починався із кузні, рухався від простого до складного, все пропускалося через себе, через свої потреби. Тому й отримували якісний продукт. А у нас вигідні мені. Лінія Фадєєва відповідає цьому принципу. Фактично маємо комплекс, як на кращих заводах, з однією різницею: там обладнання коштує 20-30 млн. євро, а мені обійшлося на порядок дешевше».

Михайло Бернацький, директор ТОВ «Рост-Агро»

Дипломы и награды

Start typing and press Enter to search